Вечір-пам'яті героям Небесної сотні
"100 крилатих героїв у небо полетіло"
Ведуча 1: Час… У кожного із нас з ним свої рахунки, а в України особливі. Більше 350-ти років на шляху боротьби за незалежність, український народ завжди приносив у жертву своїх найкращих синів і дочок. Останніми у цьому довгому списку стали герої Небесної сотні. Чи можемо ми живі, забути невинно убієнних? Лише одна відповідь Ні! Схилімо низько голови перед пам’яттю людей, яких було вбито у мирний цивілізований час 21 століття, хвилиною мовчання пом’янемо загиблих героїв.
Хвилина мовчання
Ведуча 2: Ще довго-довго з покоління в покоління будуть передавати батьки синам і дочкам, а ті своїм дітям спогади про тих хто залишив життя земне у 2013-2014 роках на Майдані. Ця подія сколихнула весь світ не залишила байдужою жодної душі. Люди висвітлюють свої почуття від цих подій через картини, вірші, пісні, книги.
Учень1:
Небесна Сотня –
То в серцях вогонь.
Він гаряче палав за Україну.
Віднині тихим співом заспокой
Ти, земле рідная,
Свою дитину.
Учень2:
Небесній Сотні
Шана й молитви,
За чисті душі,
Що злетіли в небо.
Їм шлях високий
Боже, освяти.
І в мирі, Господи,
Прийми до себе.
Учень3:
Вони пішли, як разом ідуть браття
На захист рідної землі.
Не повернулися Небесна сотня
Як птахи в небо попливли.
Учень4:
Вони боролися за нас,
Не тільки ветерани,
Щоб був в країні нашій лад
Стояли на майдані
Учень5:
Їх всіх і били й катували,
Й погрозами лякали.
Та цього владі було мало
Найкращих повбивали.
Авторський вірш Головатої Соломії " Не плач матусю....."
Пісня "Мамо, не плач, я повернуся.."
Ведуча 1: Юні та сивочолі. Багатодітні батьки та одинаки. Заробітчани та кандидати наук. Східняки та західники. Абсолютно різні і такі схожі. Кожен герой повстав проти насилля, несправедливості до своєї країни… Кожен здійснив особистий подвиг – віддав своє життя заради нової України. І це не пафосні слова. Це – реальність. Герої своїм подвигом показали силу та незламність українського духу. «Душу й тіло ми положим за нашу свободу», - ці рядки гімну у дні Єврореволюції стали пророчими. З ними вистоювали морозяні ночі. З ними ішли голіруч на озброєних силовиків.
Демонстрація презентації "Мирний майдан
Ведуча 2: Ранок 18 лютого, У Верховній Раді мали розглянути питання змін до Конституції України щодо обмеження повноважень президента, майданівці запланували акцію «мирного наступу». Учасники ходи з майдану Незалежності
-кияни, які перед роботою долучилися до акції. Вони йшли без касок, окулярів та будь-якого захисту, дехто взяв із собою дітей. Йшли співали Гімн, прочитали спільно молитву, покричали підбадьорливі гасла. Та мирна хода швидко перетворилася на криваві сутички та для декого стала останньою в житті…
Учень4:
Осінь не гріє руки та ноги,
Гріють надії і діалоги.
Зносити чинно мусим тривоги
Й гордо стояти до ПЕРЕМОГИ!!!
В бій барабани!
Всі на майдани!
Люди Країни
Правда за нами!!!
Учень5:
Палає Київ у вогні,
Горять сталеві БТРи
Там на межі передовій,
Народ боронять волонтери.
Ведуча 1: Справжні бої розгорталися в центрі Києва на вулицях Інститутській, Грушевського, на Європейській площі, майдані, у Маріїнському парку! Навколо вибухи, стогін, горе. Спецпризначенці стріляли у людей закидали їх світло-шумовими та газовими гранатами, били, віддавали «тітушкам», які добивали майданівців. Протестувальники кидали у відповідь бруківку, запальну суміш, фаєри. Кількість загиблих становила вже понад десять, поранених – близько тисячі. Пізно ввечері
силовики починають штурм Майдану, займають Український дім та грабують Музей історії Києва, підпалюють будинок профспілок, у вогні якого згоріли люди. Влада оголосила «антитерористичну операцію», Майдан зайняв оборонні позиції.
Ведуча 2: Протестувальники підпалили барикади. На прорізній чатували озброєні «антимайданівці», перекриваючи шлях для відступу з площі, гинуть люди. Жінок просять покинути площу, але більшість лишається. Очевидці розповідають, що ця ніч була найстрашнішою. Майдан вистояв, але загинули люди – як серед протестувальників, так і силовиків.
Кадри цієї розправи облетіли та шокували весь світ.
Презентація «Беркут» пішов в атаку»
Ведуча 1: Був ранок 20-го лютого 2014 року. Після трьох місяців протестів країна завмерла в очікуванні і непевності. Майдан був відрізаний від цілого світу: метро зупинилося, під’їзди до Києва блоковані. Саме 20 лютого влада оголосила перемир’я. Протестувальники відтіснили силовиків від монументу Незалежності, звільнили Жовтневий палац та Український дім. Раптом по майданівцях відкрили прицільний вогонь на ураження, ймовірно снайпери розташувалися на дахах готелів »Козацький» та «Україна. Серед протестувальників були і зниклі безвісти. Так з’явилася Небесна Сотня.
Презентація «Небесна сотня», грає пісня «Гей, плине кача по Тисині…»
Ведуча 2: Потім країна почала дізнаватися імена своїх героїв. Кожна історія викликала гострий, пронизуючий біль, всеохоплюючий гнів та безсилля. Кожна нова сповідь закарбувалася в пам’яті. Прийшло розуміння, що героїчні подвиги цих звичайних людей не можуть бути забутими.
Ведуча 1: Зараз бентежить тільки одне. Не можна допустити, щоб подвиг героїв Небесної сотні був марним.
Слово надається…..
Виступ учасників майдану ( )
священники, голова с/р
Ведуча 2: Ми закликаємо вас сьогодні згадати у ваших молитвах усіх героїв, які поклали свої голови за наше майбутнє. Хай пам'ять всіх невинно убієнних згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі. А світло цієї запаленої свічки нехай буде пам’яттю тим хто навічно пішов із життя, хто заради торжества справедливості жертвував собою.
грає пісня «Гей, плине кача по Тисині…»
Учень6:
Забути кров святу не маєм права! –
Лишила слід безсмертний і терпкий…
Героям України – Слава! Слава» Слава!!!
І наша пам'ять – на усі віки.
Учень7:
…О, поведи ж нас, лицарський духу,
По вільній стежці життя і руху.
На тихі води,
На ясні зорі.
І в цю велику, страшну годину
З’єднай в єдину всю Україну.
Учень8:
Небесна Сотня – то в серцях вогонь.
Він гаряче палав за Україну.
Віднині тихим співом заспокой
Ти, земле рідная, свою дитину.
Небесній Сотні шана й молитви,
За чисті душі, що злетіли в небо.
Їм шлях високий Боже, освяти.
І в мирі, Господи, прийми до себе.
Пісня «Молитва за Україну»
Вечір памяті Небесній сотні оголошую закритим, світлих днів і нехай вам щастить, мир країні. Дякуємо за увагу!
Він гаряче палав за Україну.
Віднині тихим співом заспокой
Ти, земле рідная,
Свою дитину.
Шана й молитви,
За чисті душі,
Що злетіли в небо.
Їм шлях високий
Боже, освяти.
І в мирі, Господи,
Прийми до себе.
Немає коментарів:
Дописати коментар